7 princípov etiky
Od škodlivých činov k čestnosti. Ide o najdôležitejšie poznatky, ktoré sú základom základov. Prečo? Prečo je dôležitá etika a etickosť v živote človeka?
Na planéte sa všetko skladá z energie, obklopuje nás, energia sa nestráca len premieňa…
Prečo spomínam dobrý a zlý stav človeka?
Človek je schopný naraz vyžarovať nízkovibračne aj vysokovibračne. Keď je v zlej nálade v zlom stave má nízku vibračnú úroveň, keď je v dlhodobej dobrej nálade má dobrý stav funguje vysokovibračne. Dokonca dokážeme naraz vyžarovať 2 typy vibrácií (aj nízkovibračnú aj vysokovibračnú). Dokáže to pravdepodobne jedine človek, okrem neho žiadna iná živá bytosť.
Ako to je v bežnom jazyku?
Energia, presnejšie stav v ktorom sa nachádzame, môžeme nazvať aj náladou. Ak máš dobrú náladu, máš zároveň aj vysokú energiu. V zlej nálade máš nízku vibráciu, hladinu energie. Nálada a energia idú vzájomne ruka v ruke spoločne vedľa seba (nedajú sa oddeliť) aj keď ich názov je úplne iný.
Čo sa stane keď vyžarujeme pozitívnu energiu?
Energia má svoju vibráciu, preto keď človek vyžaruje pozitívnu energiu do okolia, mení svoje prostredie na pozitívne (platí to aj opačne). Keďže energia sa nestratí, dostaneme späť pozitívnu energiu (pozitívnu zmenu).
Páčia sa ti moje články? Nachádzaš sa v životných situáciách, ktoré spomíname v článku?
Hľadáš riešenia na problémy? Pozri si čistenia, ktoré ti ukážu nové spôsoby riešenia problémov.
Diagnostika a čistenie problémov a ťažkostí
Energetické čistenie priestorov
(pozn. slová skutok, čin, konanie zhrnieme do jedného úkonu)
Existuje 7 princípov, ktoré platia univerzálne. Princípy nevznikli dnes ani v blízkej minulosti. Odkedy je človek na planéte tieto princípy vždy fungovali. Princípy:
- Nikdy nerob to, čo nechceš aby iní robili tebe.
- Nikdy nerob to, čo je proti záujmu väčšiny.
– Keď to urobíš, ide o škodlivé konanie.
– Platí: čím väčší je konflikt záujmov, tým vyššia je úroveň škodlivého činu. - Nesúvisí s konkrétnym konaním (činom), súvisí so zanedbaním a nekonaním.
Keď čakáš od iného aby urobil „niečo“ pre teba, ty však iným „niečo“ neurobíš, ide o škodlivé konanie.
– V pozitíve: Musíš konať a urobiť iným to, čo chceš, aby oni urobili tebe.
– Čím viac si želáš, aby niekto urobil „niečo“ pre teba a ty to nespravíš iným, o to väčšia je úroveň zanedbania a úroveň škodlivého činu. - Keď neurobíš to, čo by slúžilo záujmu väčšiny, ide o škodlivé konanie.
– Nikdy nepremeškaj spraviť taký čin, ktorý by bol v záujme väčšiny.
– Čím viac by daný skutok slúžil záujmu väčšiny a ty to nespravíš, o to väčšia je škodlivosť činu. - Keď neurobíš to, čo slúži tvojmu prežitiu, je to škodlivý skutok.
– Keď urobíš takú vec (čin), ktorá ohrozí tvoje prežitie, potom je to škodlivý čin. - Keď neurobíš to, čo by slúžilo v záujme tvojho prežitia, je to škodlivé konanie.
– V oboch prípadoch je škodlivosť konania o to väčšia, čím viac ohrozuje tvoje prežitie.
– Keď urobíš „niečo“ čo ohrozuje tvoje prežitie, čím je väčšia hrozba o to väčšia je škodlivosť. - Vždy je potrebné konať v záujme najvyššieho dobra.
3. a 4. pravidlo oveľa tvrdšie pôsobí na ľúdí, ktorí majú poznatky a nepomáhajú ostatným. Ide o zanedbanie a škodlivý skutok.
Vyriešenie problémov
Keby ľudia poznali a používali tieto princípy v praxi, viac ako 90% problémov by nikdy nevzniklo. Pokiaľ by ľudia používali tieto princípy smerovanie ľudstva by sa významne zmenilo z deštrukčnej na tvorivú. Nie, nie tú allatrácku.
Používajte tieto princípy, aby ste vytvárali čo najmenej nových problémov. Nech je sila s vami.
-R-
p.s. Pokiaľ by niekto namietal, že niektoré z princípov znejú rovnako, je to kvôli slovenčine.