Ohliadnutie sa za 2021 + nahliadnutie do nového roka I.

Dlho som nemala chuť, energiu a v podstate asi nebol ani správny čas nič písať. Venovala som sa hlavne Vašim problémom, otázkam, a koľko sa dalo, som oddychovala. Ale pár dní mi chodia myšlienky, ktoré potrebujú byť zverejnené, tak nech sa páči 🙂

Prvé, čo mi ide je – nič nie je také zlé, ako sa zdá. Druhé – všetko má svoj význam, čas a dôvod. Tretie – zberáme úrodu predošlých časov (niekto generačne, niekto svoju vlastnú úrodu). Tak poďme si to všetko rozobrať na drobné + nahliadnuť aj do energií budúceho roku.

NIČ NIE JE TAKÉ ZLÉ, AKO SA NA PRVÝ POHĽAD ZDÁ

Od roku 2019 sa učíme prijať božiu vôľu, teda spoľahnúť sa na to, že všetko je pre náš prospech, všetko sa deje z nejakého vyššieho zámeru, dôvodu. Je to tak, máme riadené životy, nič nie je náhoda. Hoci (možno) nevidíme aktuálne dôvody toho, čo sa nám deje, z nadhľadu a po vyskladaní dôvodov, všetko zapadá do našich životných lekcií a programov. Tie sme si zadali pred príchodom do súčasného života, dohodli sme si stretnutia s dôležitými ľuďmi. Aj preto je zbytočné na čokoľvek a kohokoľvek nadávať. Dôležité je prijatie svojho osudu a života.

V širšom kontexte posledných dvoch rokov, sa všetci učíme ZODPOVEDNOSTI. Zodpovedať za svoj život, myslenie, správanie. Čím aj preberáme zodpovednosť za výsledok svojho konania. Už to nebude o obviňovaní všetkých okolo. O hľadaní vinníkov, o ukazovaní prstom na toho, kto za toto a tamto môže. Nie, už je to o vedomí si vlastnej Dospelosti. Archetyp Dospelý je o prevzatí zodpovednosti za seba. Dieťa je o prenechaní zodpovednosti na iných. Chcete byť stále Deťmi, alebo chcete byť vedomými Tvorcami svojich životov? Aj Tvorca patrí k archetypom 😉 Dospelý Tvorca, ktorý si je vedomý svojej sily (vie ju správne ovládať, smerovať, drží sa morálnych hodnôt a pravidiel) sa stáva Mágom. Zároveň je Stopárom: nevytvára stopy, ktoré by musel neskôr mazať. Čiže nezanecháva karmické dlhy, ktoré by musel prežiť ako životné lekcie on sám, alebo jeho potomkovia (o tom napíšem viac v bode dva, v druhom článku). Koná vedome.

Všetci sme naučení na istoty, plánovanie, odškrtávanie „vybavené“. Od vlani, kedy sa nám zrútili istoty, sa učíme najdôležitejšie lekcie: ŽIŤ V PRÍTOMNOSTI, tešiť sa z toho, čo je teraz (plus/mínus tri dni, max. týždeň) a byť VĎAČNÝMI ZA TO, ČO JE. A ako to je. Priebežne upravovať rozvrh, ak sa niečo zmení. Ale bez frflania, sklamania, hnevu. Veď sa učíme prijímať život taký, aký je („se vším všudy“), ako Dospelý. Nie ako Deti, ktoré plačú pre to, že nedostali práve teraz cukrík. Sme v pokoji, prispôsobujeme sa neprestajne meniacemu sa životu. Ale znovu ale – nie je to pasívne prijímanie! Nemýľme si to prosím. Aktívne pristupujeme ku zmenám, pasívne k negatívnym emóciám, ktoré sa rady objavia napr. pri sklamaniach 😉 Toto je pozitívny prístup k tomu, čo sa deje.

Žiaľ, mnoho ľudí je na opačnej strane 8., v negatíve. Zopakujme si na rýchlo: osmičku vnímajte na ležato ako váhy, ako prehodnotenie, zváženie čo – ale aj kto je aké/aký, čo/kto má pre moje Ja skutočnú hodnotu a čo je len ilúzia + čím/kým sa necháme ovládať, klamať. V týchto rokoch je to aj karmický zber všetkého, čo sme si nazberali (aj generačne).

Súčasná doba je pre všetkých v istej forme a podobe NEISTOTA, NESTABILITA, STRACH O BUDÚCNOSŤ, STRATA VIERY a DôVERY (v seba, Boha, život, budúcnosť). Ak sa živíme informáciami z médií, tak podporujeme práve tento druh energie. Ale ako som písala na začiatku – nič nie je také, ako sa zdá. Ak si uvedomíme z vyššieho pohľadu čo sa tu deje (korona, politika, situácia vo svete), tak nám mnoho informácií nesedí. Sú tak protichodné, že sa jednoducho nedajú ignorovať. A je ich čím ´ďalej, tým viac. Ak nie sme len spotrebitelia (ktorí len prevezmú čo je im naservírované – archetypálne je to v podstate Dieťa, ale aj Obeť, Otrok, ktorý sa nebráni, neprotestuje, len prijíma), tak sme Tvorcovia. Hľadáme súvislosti, neveríme všetkému. Lebo vieme, že pravda je relatívna. A posledné dva roky sa presviedčame, že u mnohých, aj verejne prezentovaných osôb, ktoré by mali byť objektívne a ich vyjadrenia sa musia opierať o fakty, ide hlavne o subjektívny pohľad a subjektívne vyjadrenia. Ale! Ak Obeť/Dieťa prijíma tieto informácie ako pravdu, uverí aj tomu, že tráva je modrá a obloha zelená. Lebo to povedali autority, ktoré predsa neklamú. Lebo – predsa by nám neklamali! Lebo – slovo robí muža, čo sa povie, to platí. A určite nám chcú len dobre… Skutočne??? Skutočne je to tak? Skutočne stále veríte, že tí, ktorí nám „vládnu“ , ale aj lekári, ktorých médiá pretláčajú do popredia (hoci nemajú atestácie, potrebné skúsenosti, odbornosť) sú ľudia čestní, spravodliví a majú morálny kredit? Verím, že mnohí sa vďaka množstvu informácií premenili z Detí na Dospelých. Že konečne zložili ružové okuliare a používajú zdravý sedliacky rozum. Je skvelá doba, ktorá odokrýva všetky klamstvá. Kedy sa z pod hladiny vyplavia všetky svinstvá a ukáže sa, kto aký je. Doba preveruje všetkých. No tu je jedna dôležitá informácia, ktorú spomeniem už teraz (viac v druhom článku, ale sem pasuje tiež): Pozor za čo predáte (predávate) svoju dušu. Každý má nejakú hodnotu. Toto je hraničná doba (presne ako v tej 8.na ležato), kedy ide o všetko, o našu podstatu. Robíme tak dôležité rozhodnutia, aké sme možno za celý život nerobili. Sú to hlavne vnútorné rozhodnutia.

Aké rady by som dala k prvému bodu?

  • hľadajte informácie. Máte obrovské množstvo zdrojov. Neuspokojte sa s jednou odpoveďou. Hľadajte viac odpovedí na svoje otázky. Spochybňujte všetko, čo sa prezentuje ako pravda, buďte zdravo kritickí, no zároveň nezatracujte nijakú informáciu. Myslite na to, že pravda je ako mozaika, ktorá sa skladá z množstva kúskov. Nikdy nie je len o jednom kúsku. Všetko sú to LEN informácie, nie celá pravda 😉
  • nech sa deje čokoľvek, buďte pokojní (v strede 8 je pokoj, pozorovanie, odstup od emócií). Nenechajte sa provokovať do konfrontácií, hnevu, agresie. Na agresiu sa má odpovedať pokojne, faktom. Kto koná v emóciách, zvyčajne narobí veľa ďalších problémov. A ak sa s niekym hádate o svoju pravdu, nikam sa nedostanete. Nehádajte sa, vymieňajte si informácie. DOVOĽTE iným mať svoj názor. Veď ani Vy sami neustúpite zo svojich presvedčení. tak prečo by to mala urobiť druhá strana? Vývoj je možný len cez pokojnú diskusiu, spoločné hľadanie riešení. … Myslite na to, že ľudia okolo Vás potrebujú istotu. Skúste im ju dať cez svoj pokoj.
  • čistite si svoje energie. Od roku 2017 je tu veľké množstvo rôznych entít. Žiaľ nie len tie, ktoré sú nám nápomocné a sú zo Svetla. Myslite na to, že zachytávate to, čo je v súlade s Vašimi energiami. Čiže: podľa svojej úrovne, vyžarovania, priťahujem tie energie a entity, ktoré sú s v súlade s mojimi. … Pozor na všetky, ktoré z Vás vyťahujú negativitu. Všetko, čo vnímate ako zlé, agresívne, kruté, v sebe korigujte. Vedome si tieto extrémne prejavy strážte, hlavne ak ste v dave (môže to byť pokojne aj obchod). Skupinové energie dokážu vyťahať zvieracie energie, o ktorých si môžete myslieť, že ich máte dávno spracované a pod kontrolou. Nikdy to tak nie je. V podstate sme zvieratá, ktoré sa vyvíjajú. Pozor na každého vodcu, ku ktorému sa chcete pridať. Aj jeho si poprevracajte zo všetkých strán 😉 Lebo sme v dobe, kedy už slová neplatia, ale činy rozhodujú. Hoci sme v istom smere nepoučiteľní, naivní, radi uveríme, verím, že sa aj v tomto smere vyvíjame 😀 … Skúmajte dôvody svojho správania (ale aj iných). Pravidelne čistite priestory vydymovaním, do difuzéra dávajte oleje s energeticky silným nábojom (aj seba môžete navoňať), ale aj riadne vetrajte priestory, noste na sebe to, čo Vám robí dobre (liečivé kamienky, náramky, prívesky, doma vyrobené odevy, alebo talizmany od ľudí, ktorí ich robia vedome), programujte a páľte sviečky, vykúpte sa v morskej soli, výluhu z bylín, púšťajte si mantry, alebo čokoľvek, čo s Vami ladí a zvýši vibrácie Vaše + priestoru. Toto všetko sú pomôcky (ak potrebujete s čímkoľvek pomôcť, poradiť alebo niečo vyhotoviť, napíšte). No najdôležitejšie je Vaše vnútorné nastavenie. Vedomé držanie sa v pokoji, láskavosti, Svetle, harmónii. Hlavne ak idete „do sveta“, Je to akoby ste boli nad hladinou, kde na Vás žraloky nedosiahnu 😉 .. v tomto bode – nehnevajte sa na tých, čo sú tu. Nech je to ktokoľvek (či sú to živí, či sú to nejaké negatívne entity). Lebo sú rovnako dôležití pre vývoj, ako aj my, naše energie, naše životy 😉
  • nič nie je zlé, všetko slúži k rastu duše. Bez prekážok nie je vývoj. Žiaľ, táto doba z nás urobila rozmaznaných konzumentov, ktorí zabudli na to, prečo sú tu. Je pohodlné sledovať večerné správy, chrúmať pri tom čipsy, prepnúť po správach na Farmu. Ťažšie je namáhať mozgové závity, namiesto konzumovania predloženého. Hľadať, čítať v knihách, na nete často označené za kontraverzné články informácie, ktoré vedú k premýšľaniu a spochybňovaniu predkladanej reality. Ale ako píšem – v spotrebe nie je vývoj. Nie sme predsa (budem vulgárna) prasatá vo výkrme. Vyberajte múdro, čo konzumujete. A verte, že informácie sú oveľa dôležitejšie ako jedlo. Pretože duch a duša sú viac, ako fyzické, pominuteľné.
  • buďme znovu Tvorcami, všímaví k tomu, čo sa okolo nás deje, vráťme sa ku každodenným malým radostiam, ktoré sa nedajú kúpiť. Akosi sme zabudli na smiech, radovať sa. Všetci sme v napätí, strese, v očakávaní toho, čo po tomto všetkom ešte príde. Pritom budúcnosť sa vytvára v prítomnosti. Práve teraz sejeme budúci úrodu 😉 .. Vlani sme sa všetci učili zbavovať sa závislostí. Nemohli sme „šopingovať“, cestovať, ukazovať sa s najnovšou kabelkou od „gučiho“, s najnovším frajerom. Zato sme sa vrátili k pečeniu, vareniu, zaváraniu, čo je pre niektorých novinka, pre ostatných normálna súčasť života. Objavili sme čaro hrabkania sa v zemi, hoci sú to len kvetináče na balkóne. Ale všetko je to super! Lebo sme sa konečne vrátili k normálnosti. Extrém, v ktorom sme sa pohybovali, bol na infarkt. Ako cestujúci v rýchliku, z ktorého sme nevideli kam sa rútime, čo je vonku, občas sme zahliadli s kým cestujeme. Nemali čas sa ani nadýchnuť. Od vlani sa učíme tešiť z toho, čo je tu zadarmo, bežné súčasti našich životov, uvedomili sme si, aký dôležitý je vzduch, ktorý dýchame. Pritom všetko, čo nám môže urobiť radosť, je na dosah, len to chce bdelosť, všímavosť 😉 Pesnička v rádiu, ktorá nám zdvihne náladu (zaspievajte si, zatancujte ak sa dá), domáce zvieratko či rastlinky, ktoré nám robia radosť, vyčaria úsmev na tvári. Detské hry, pri ktorých sa môžeme uvoľniť, zabudnúť na každodenné starosti, stráviť čas s rodinou, spoločne si urobiť dobrú náladu a pekné spomienky. Koľko sa dá, trávme čas vonku, jeseň poskytuje krásne farby… Mne práve preleteli okolo okna dve volavky 🙂
  • ešte sa vrátim k emóciám, zvieratkám v nás (zvieracie, pudové energie, ktoré sú spojené s extrémnymi emóciami): buďte vo vedomí si svojho Ja. Buďte bdelými pozorovateľmi seba samých, nepodceňujte svoje pocity. Ak prídu negatívne, analyzujte, rýpte sa v nich a hľadajte, čo je na ich dne (nájdete bloky v sebahodnote, sebaistote, sebaláske, sebadôvere a v iných úrovniach vnútornej sily). Nepotláčajte, neodkladajte negatívne pocity. Nikam nezmiznú. „Len“ sa presunú hlbšie do podvedomia. A za pár rokov ich uvidíte na fyzickom tele ako zdravotný problém. Je veľmi dobrý čas upratať všetko, čo Vás zožiera, pochopiť prečo, spracovať a pustiť to. Ak sa hneváte na ľudí, čo všetko Vám spôsobili, nepochopili ste o čom to celé bolo/je. Ste Obeťami, Deťmi. Nie je vinník. Sú len účastníci programu. Sme buď žiaci, alebo učitelia. Buď sa učíme my sami, alebo učíme iných. Myslite na to vždy, keď budete chcieť neprimerane reagovať na to, čo sa okolo Vás deje 😉 Že sú ľudia zlí, až agresívni? Sú nepríjemní, útočia, nadávajú, sú chamtiví, nehľadia na iných? Je doba, ktorá ukazuje našu podstatu. Kto sa doteraz skrýval za masku, viac sa nemôže. Už sa časť zviditeľnila a ľudia si jej všimli. Tu je dôležité si pripomenúť, prečo ľudia nosia masky. Aspoň v skratke. Vždy je to nejaká úroveň pýchy. Čiže: upravujem si realitu tak, ako JA CHCEM, bez ohľadu na okolie. V podstate vedome, alebo nevedome klamem. Zo strachu z neprijatia – vysmejú sa mi, budú ma urážať, ponižovať, ak sa ukážem v pravom svetle. Z vypočítavosti – aby som dosiahla čo chcem (tu býva zámer chamtivosť – po peniazoch, majetku, človeku). Všetci títo však konajú nevedome. Ak by konali vedome, vedeli by, aké následky ich správanie prinesie. Realita sa nedá upravovať donekonečna 😉 Každý, kto je v nevedomí (neuvedomuje si to všetko, čo píšem), reaguje ako Obeť, ako Dieťa. Emočne, útočne, všetko preciťuje do extrému. Reaguje neprimerane, lebo sa chce znovu cítiť dobre, byť v istote a bezpečí. Preto kričí, nadáva, emočne vydiera, plače. V podstate na okolie kričí: robte niečo, aby mi bolo znovu dobre! Veď Vy ste to spôsobili, Vy za to môžete, tak to aj napravte. Znovu by som sa ale opakovala – nie je vinníkov. Všetko čo sa tu deje je následkom predošlého. Napr. ak nám vládnu nezodpovední ľudia, plagiátori, mafiáni, nemôžeme ich obviňovať z toho, kde sú a čo robia. Je to len o tom, že sme sa dostatočne nezaujímali o ich minulosť, pred voľbami nehľadali informácie (písala som pol roka pred voľbami na čo dávať pozor). Takže kde bola v tom čase naša ne/zodpovednosť za budúcnosť (našu vlastnú, budúcnosť našich potomkov, našej krásnej krajiny v ktorej žijeme)? Znovu – nemôžeme sa na politikov hnevať, že robia čo robia. Umožnili sme im to. Darmo sa budeme hnevať, prečo nie sú zodpovední, ako sa môžu takto správať, veď majú veľmi dôležité postavenie! Môžu… Vidíte, že môžu 😀 Ale viete čo? Mali by sme im byť vďační za to, akí sú. Lebo vďaka nim sa konečne zaujímame o to, čo sa deje, staráme sa o budúcnosť seba, detí, sveta v ktorom žijeme. Učíme sa zákonom, dbať o seba aj v tejto úrovni. Nastavujeme hranice. Tak ako my, aj oni sa učia zodpovednosti cez to, na čo všetko ich upozorníme, čo im nedovolíme. Lebo čo nie je zakázané, je dovolené. Ale aj to zakázané (chránené zákonmi napr) je možné porušiť, ak nikto nedáva pozor. Aj pre toto je nutná bdelosť. Ak pustíte malé deti do cukrárne a dovolíte im zjesť všetko, na čo budú mať chuť, čo sa stane? Nemajú mieru, nebude im stačiť jeden, dva koláčiky, pôjdu do extrému … a výsledok si viete predstaviť. Zodpovední majú byť tí, čo sú Dospelí / Dospelí majú byť zodpovední. Takže znovu – nie sú vinníci. Je len program, lekcia. NEPRESTAJNE SA UČÍME. Vychovávame sami seba, alebo okolie. Najhoršie, že sa nepoučíme na cudzích chybách. Že nám nestačia upozornenia, rady. Že to musí bolieť, aby sme pochopili. Že to musí byť cez vlastnú skúsenosť. Ako už druhý rok hovorím, musíme dostať lopatou po hlave, aby sme sa zobudili 😀
  • Ak budete chcieť na kohokoľvek negatívne reagovať, pýtajte sa vopred sami seba: prečo chcem takto reagovať? Je to vhodné? Nevytvorím tým ďalší negatívny program? Nehnevajte sa, ak nebudete na prvý, druhý, či piaty raz reagovať pokojne. Učíte sa bdelosti a neopakovať staré chyby. Vyhodnocujte, stopujte sami seba, kde ste urobili chybu v tom, že ste znovu reagovali rovnako. Pýtajte sa: čo som sa vďaka tejto situácií naučil/a? Mohol/mohla som reagovať inak? Som spokojný/á s výsledkom situácie? Čo som mal/a urobiť inak? Kedy bol moment, že som znovu reagoval/a rovnako? Čo ma znovu stiahlo k starým vzorcom správania? … Týmito otázkami sa vieme pripraviť na nové programy. Ale hlavne spracovať svoju minulosť. Pustiť ju, skutočne sebe, aj iným odpustiť. Načo je toto všetko dobré? Uvedomte si, čo sa okolo Vás deje. Tým, že ste bdelými pozorovateľmi, sa vedome rozhodujete, ktorej strane sveta dáte svoj podiel energie. Podporíte pozitívnu stranu Svetla, alebo negatívnu stranu Temna? Realitu tvorí každý z nás. Každé Ja Som je ako zrniečko piesku. Spolu s inými zrniečkami tvorí pláž. Preto si nemyslite, že nie ste dôležitý človek, že na Vašej energii, myšlienkach, náladách a slovách nezáleží. Ste veľmi dôležitý, ste spolutvorcom Nového Sveta. Tvoríte ju tým, kým je Vaše Ja Som. Tak pre čo sa VEDOME rozhodnete ? 😉

Pokračujeme zajtra 🙂
Mária

Zdroj: Eldhwen

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

OBJEDNÁVKA

OBJEDNÁVKA