Musíme sa spájať

Ahojte priatelia. Musíme sa spájať. Túto myšlienku hlása väčšina alternatívy, väčšina politický strán, jednotlivci, kandidáti ale aj bežní ľudia. Prečo tomu tak je? Prečo by sa mali ľudia spájať?

Od kedy je svet svetom, každý mal iné schopnosti, mal nadanie a predpoklady na inú činnosť. Niekto sa najlepšie vyznal v práve, iný v bylinkách, ďalší zas vedel opraviť elektroniku alebo postaviť dom. Väčšinou nikto nemal pokryté kompletné spektrum poznatkov, schopností a vedomostí.

Málokto sa vyznal v 2-3 oblastiach naraz tak, aby si vedel pospájať súvislosti alebo sa vedel zrozumiteľne vyjadriť k danej tematike. Následkom toho väčšina ľudí získala špecializáciu na jednu oblasť. Preto vznikla všeobecná domnienka, že keď nie si lekár, diplomovaný elektrikár, diplomovaný mikrobiológ, potom sa automaticky nemôžeš rozumieť do danej oblasti. Taká vec ako samoštúdium, doštudovanie a dovzdelávanie sa v danej oblasti podľa tejto logiky nikdy neexistuje. Už len predpoklad sebazlepšovania je čistý HOAX a výmysel.

Pokiaľ sám nie som v poriadku, nebudú v poriadku ani moje deti. Pokiaľ my ako obyvateľstvo nie sme v poriadku, nevieme pomôcť ani ostatným. Pokiaľ sme my v poriadku, budú v poriadku aj naše deti a vieme ostatným pomôcť.

POZRI SI AKÉ ČISTENIA A DIAGNOSTIKY ROBÍM

POZRI SI ČISTENIA PRIESTOROV PRED A PO ČISTENÍ

Kto a prečo musí neustále hlásať aby sme sa spájali?

Len človek alebo skupina, ktorá nemá dostatočnú silu, schopnosti poskytnúť reálne riešenia. Z toho vzniká otázka: Načo máme znova robiť rovnaké zbytočné kolečko len s novým obsadením? Načo máme robiť tie isté chyby len v inom obale? Nato, aby sa znova  nabalili iní a splnili si potrebu získať pozornosť ľudí?

Ten kto má schopnosti na  skutočné vyriešenie ťažkostí a problémov, sa nepotrebuje spájať za každú cenu s hocikým len preto, aby sme sa spájali. Častokrát sa spájajú hlavne tí, ktorí nemajú čo ponúknuť okrem prázdnych fráz, dobre znejúcich myšlienok a starých myšlienok v novom kabáte. 

Alternatíva a jej najväčšia chyba

Problémy rastú, ťažkosti posilňujú,  alternatíva sa v tom momente stáva hlasnou trúbou spájania. Je pravda, že sa ľudia začnú spájať, ale riešenie stále neprichádza. Každý si robí svoje. Charakter ľudí, etika, morálka zostávajú na rovnako mizernej úrovni ako dovtedy. Kto klamal klame, kto zanedbával pokračuje v zanedbávaní, kto nekoná ten ani po spojení nezačne konať…

Dáme si tričká s nápisom alternatíva a všetko bude v poriadku. Ľudia nám to znova zhltnú ale následné črevné ťažkosti a zápchy budú znášať len oni. To sa nás už netýka. Dostali sa k hrncu so “žrádlom” a idú si svoje.

Najväčšia chyba alternatívy

Najväčšia chyba alternatívy je povrchná zmena, povrchné hodnotenie kandidátov na zmenu, posilnenie pýchy, opantanie ilúziou moci a vplyvu. Keď posilnie pýcha, každý okrem dotyčného ide bokom. Aká to je zmena? Nijaká. Pokiaľ zmena nejde zvnútra, zlepšovaním seba, zvýšením etických konaní, znížením pýchy, prácou pre budúcnosť, pre ľudí, pre spoločnosť, vždy to bude len o tom istom čo vám priniesla aktuálna garnitúra van tajm next tajm. Niektorí kandidáti by kľudne namaľovali čerta za seba, ak by im to prinieslo hlas. Títo ľudia nikdy neprinesú zlepšenie ani zmenu k lepšiemu.

Načo vás má podporiť známa osobnosť

Každý z kandidátov hľadá oporu v známych osobnostiach. Viete prečo? Pretože majú dosah. Logika diktuje: využitím tvojich kanálov budem mať dosah na viac ľudí.  Tento kandidát nie je riešením. Kandidát má mať ochotu k zmene a náprave, k zlepšovaniu seba aby mal alebo získal poznatky, s ktorými vie aj sám ponúknuť riešenia ľuďom bez známych osobností. Dôraz je na reálnych riešeniach, ostatné sú len tvrdenia o zlepšení.

Známe osobnosti sa pripoja aj automaticky pokiaľ kandidát je dostatočne kompetentný priniesť riešenia. Opakujem reálne riešenia. Každý si dokáže zhodnotiť či uprednostní reálne riešenia alebo sľuby o riešeniach.

Známe osobnosti a kandidáti

Kandidáti majú v hľadáčiku známe osobnosti. Vedia sa cez nich dostať k vašim hlasom. Myslíte si, že každá známa osobnosť je politicky angažovaná? Nie je. Je celkom bežné, že kandidáti očakávajú od známych ľudí, že ich podporia vo voľbách. A tu je problém.. Kandidát sa znova nespolieha na svoje schopnosti, na svoju silu, ale očakáva riešenie z vonka od iných.

Čo sa stane keď kandidáta jeho “priateľ”, známa osobnosť nepodporí? Príde vydieranie, nátlak, nepríjemné vyčítanie, urazenosť. Následkom toho sa poškodí ich vzťah. Takéto priateľstvo už nikdy nebude rovnaké. Vieš prečo? Pretože máš predstavu ako sa má druhý zachovať a pokiaľ nie je podľa tvojich predstáv, urazíš sa.

Zdravý rozum

Milí kandidáti majte rozum. V budúcnosti budete ako súkromní ľudia potrebovať svojich priateľov a známe osobnosti. Keď zhoríte a to viem, že zhoríte, bude lepšie mať spoľahlivých  priateľov alebo vymeníte úprimného kvalitného priateľa za 5 minút slávy? Odkiaľ viem, že zhoríte vo voľbách? Odtiaľ, že by ste si od vplyvného priateľa nikdy nemuseli pýtať pomoc vo forme podpory, ak máte istotu, že vyhráte. 

Obrovský protest v Košiciach

Myslíte si, že organizátori sú priami? Znova opakujem ilúzia 🙂 . Robil som si diagnostiku zámerov jednotlivých organizátorov. Ak chcete protestujte ale zmena sa začína úplne inak a inde. Pokiaľ bude záujem zverejním výklad na protest. 

Prajem vám, aby ste nezostali len pri komentároch. Pokiaľ sa vám moje myšlienky, články páčia, napíšte mi.
Pozrite si čistenia, ktoré robím, budem vďačný ak ich posuniete ďalej tým, ktorí  čistenia využijú.
Nech k vám prichádza lepšia budúcnosť.
-R-